Wczytuję dane...
O Produktach

Purna Crafts to sklep z etycznym rękodziełem pochodzącym z Nepalu. Naszymi głównymi produktami są oryginalne torebki, torby oraz szale. Ich cechą charakterystyczną jest to, że wykonane są ręcznie przez człowieka i dlatego wszystkie egzemplarze są unikatowe. Nie pochodzą one z taśmy fabrycznej, ale od początku do końca wytworzyły je czyjeś ręce, wobec czego produkty mogą nieznacznie się od siebie różnić wykonaniem. Zamierzona jest też ich oryginalność i dlatego wytwarzamy limitowane edycje z każdego modelu.  

Torebki Purna Crafts są wytwarzane z kilku podstawowych materiałów. Przede wszystkim jest to wielobarwna bawełniana tkanina, tkana w tradycyjny sposób na krośnie ręcznym. Jest to proces całkowicie nie zmechanizowany. Tkanina powstaje przez połączenie dwóch, prostopadłych do siebie, układów nitek (osnowy i wątku) według odpowiedniego splotu, co daje nam wielobarwne ciekawe wzory. Jest to tradycyjny sposób tkania i wytwarza on mocną i ściśle związaną tkaninę.

      

Drugim podstawowym materiałem torebek są elementy skóry z bawołu domowego pozyskiwane w sposób etyczny. Używamy skórzanych pozostałości i odpadków z innych produkcji takich jak przemysł obuwniczy czy meblowy i wykorzystujemy te niepotrzebne ścinki skóry do ozdabiania i wzmacniania naszych torebek. Ponieważ jest to skóra odzyskiwana, a przy tym garbowana i przetwarzana ręcznie, może zawierać unikatowe cechy takie jak mikro uszkodzenia, zadrapania, plamki, czy różnice w kolorze i fakturze. Nie stanowi to wady produktu, a jedynie jego charakterystyczną cechę, która wynika z procesu ręcznej produkcji i wykorzystanych materiałów.

     

Kilka egzemplarzy naszych torebek wytwarzanych jest z mniej spotykanych materiałów takich jak włókno pokrzywy himalajskiej (Giardinia diversifolia), która rośnie u podnóża Himalajów na wysokości pomiędzy 1200-3000m npm. Wewnętrzne włókna tego krzewu są używana do produkcji mocnej tkaniny przez mieszkańców górskich regionów. Wytwarzają oni tkaninę z pokrzywy himalajskiej w procesie rozkładu, następnie gotując i rozbijając łodygi w mocne włókna. Włókna są następnie w całości ręcznie tkane, aby stworzyć 100% tkaninę z pokrzywy himalajskiej lub mieszankę z bawełną.

     

Z czasem będziemy rozszerzać nasz asortyment na wyroby z papieru czerpanego, ręcznie robione kadzidła, ozdoby, mydła i akcesoria domowe.