Wczytuję dane...
Model: NP02
Waga produktu: 0.4 kg
Wysyłka od: 13.00 PLN

Ciepły szalo-koc MUKTI został ręcznie wykonany w Nepalu. Jest to tradycyjna część garderoby noszona przez nepalskie kobiety w zimie. Nepalskie szale są zawsze kolorowe i przedstawiają etniczne geometryczne wzory. Szal ten jest bardzo duży i może być używany wielofunkcyjnie – jako chusta, ocieplacz, pled, kocyk, a nawet ponczo, możliwości jest wiele.

Szal można używać dwustronnie – po jednej stronie jest kolor właściwy, a po drugiej stronie jego odbicie w negatywie, które też tworzy ciekawy efekt.

 

Pranie ręczne w letniej wodzie lub pralka z cyklem delikatnym, bez wirowania.

 

WYMIARY

200 cm x 90 cm

 

SKŁAD:

50% Bawełna

50% Akryl

 

Kolor może nieznacznie rożnić się od zdjęć z powodu ustawień monitora i kąta padania światła. Szalo-koce są wykonywanie ręcznie wobec czego drobne różnice w wykonaniu są możliwe i stanowią unikalny charakter każdego produktu.

W Purna Crafts wierzymy, że poprzez stworzenie międzynarodowego rynku zbytu dla lokalnego rękodzieła wspieramy całe grupy utalentowanych producentów z Nepalu. Nie przychodzimy do nich jako "dobroczyńcy", którzy chcą ofiarować im darowizny. Przychodzimy jako ludzie, którzy doceniają ich pracę oraz podziwiają ich umiejętności i talenty. Chcemy płacić uczciwą cenę za ich piękne rękodzieło, napędzać ich potencjał produkcyjny i wspierać małe lokalne organizacje, które tworzą miejsca pracy i szkolenia zawodowe. 

 Obecnie współpracujemy z kilkoma organizacjami lokalnymi, które specjalizują się w mobilizowaniu osób w trudnych sytuacjach życiowych, osób niepełnosprawnych i kobiet z obszarów wiejskich, aby nauczyć ich zawodu i usamodzielnić. Ci ludzie po przejściu szkolenia mogą zdobyć zatrudnienie i nie czekać już „na zmiłowanie”, lecz samodzielnie pracować na siebie i swoje rodziny, a także zyskać szacunek lokalnej społeczności.

 Pragniemy również, aby oryginalne produkty nepalskiego rękodzieła były łatwiej dostępne dla ludzi w innych częściach świata. W epoce masowo wytwarzanych produktów z taśm fabrycznych wierzymy, że mamy coś wyjątkowego i niepowtarzalnego, coś, co wyróżnia się w tłumie. Produkt, który wygląda świetnie, jest funkcjonalny i wygodny, a także inny niż wszystkie rzeczy dostępne w sieciówkach. W Purna Crafts możesz otrzymać jedyny w swoim rodzaju ręcznie wykonany produkt, który będzie ci dobrze służył, albo też zakupić oryginalny prezent dla ukochanej osoby. Możesz spać spokojnie wiedząc, że twój zakup rzeczywiście zrobił coś dobrego dla kogoś, kto tego potrzebuje.