Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 13.00 PLN

Naszyjnik z 19 ręcznie wykonanych i ozdabianych koralików z glinki polimerowej w tonacji turkusowo-zielonej. Naszyjnik ma 60cm długości.

 

Nasza biżuteria jest wykonana ręcznie specjalną techniką, która jest niezwykle pracochłonna. Każdy koralik jest naprawdę wyjątkowy, a każdy gotowy produkt jest jedyną w swoim rodzaju kreacją. Wbrew pozorom koraliki nie są ręcznie malowane. Każdy ozdobny wzorek powstaje indywidualnie w procesie formowania z różnobarwnej gliny, a potem redukowania jego rozmiaru przez wałkowanie i rozciąganie, aż otrzymujemy coś w rodzaju wężyka, który jest potem krojony na plasterki. Każdy plasterek to pojedynczy kwiat, spirala czy inny ozdobnik. Te plasterki są nanoszone na ceramiczną kulkę i wypalane w piecu. Tak tworzony jest jeden koralik, który potem jest łączony z innymi, aby stworzyć bransoletkę czy naszyjnik.

 

Tworzeniem tych małych dzieł sztuki zajmuje się organizacja pomagająca nepalskim kobietom wydostać się z sytuacji przemocowych w rodzinie. Otrzymują one pomoc i szkolenie, które pomaga im stać się niezależnymi, aby mogły się utrzymać i kierować własnym życiem.