Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 14.00 PLN

Ręcznie robiony album na zdjęcia z papieru czerpanego Lokta, format 33x34 cm. 24 strony do wklejania zdjęć przekładane pergaminem. Pergamin posiada nadruk ozdobny taki sam jak na okładce albumu. Wzór na okładce albumu jak i na pergaminie nanoszony jest poprzez proces ręcznego druku sitowego, nadruk jest metaliczny.

 

Nasz papier czerpany Lokta wytwarzany jest w całości ręcznie z kory krzewu morwy, która rośnie powyżej 1900m npm u podnóży Himalajów. Zbiera się gałęzie krzewu i zdziera korę, która jest następnie ubijana i gotowana, aż stanie się gładka. Miazga ta zostaje „rozpuszczona” w dużym zbiorniku na wodę, w którym umieszczone jest sito. Powoli wyjmuje się je z wody tak, aby rozprowadzić miazgę kory równomiernie na dnie prostokątnego sita. W ten sposób powstaje arkusz papieru, który zostanie wysuszony przez wystawienie go na działanie promieni słonecznych.

Gdy arkusz jest suchy można go zafarbować na dowolny kolor i ponownie wysuszyć, po czym przyciąć do odpowiednich rozmiarów, aby zrobić notesy, albumy, pudełka, kartki czy ozdoby papierowe. Robi się również na takich arkuszach ozdobne nadruki metodą druku sitowego.