Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 14.00 PLN

Ręcznie robiona ozdoba z papieru Lokta do zawieszania. Wysokość zawieszki to 20cm, a średnica to 10cm w najgrubszym miejscu. Nadruk na papierze nanoszony jest poprzez proces ręcznego druku sitowego. Ozdoba jest złożona w trakcie przesyłki, wystarczy ją rozłożyć i skleić brzegi taśmą, która jest przyklejona na krawędzi, aby rozłożyć ozdobę do zawieszenia.

 

Nasz papier czerpany Lokta wytwarzany jest w całości ręcznie z kory krzewu morwy, która rośnie powyżej 1900m npm u podnóży Himalajów. Zbiera się gałęzie krzewu i zdziera korę, która jest następnie ubijana i gotowana, aż stanie się gładka. Miazga ta zostaje „rozpuszczona” w dużym zbiorniku na wodę, w którym umieszczone jest sito. Powoli wyjmuje się je z wody tak, aby rozprowadzić miazgę kory równomiernie na dnie prostokątnego sita. W ten sposób powstaje arkusz papieru, który zostanie wysuszony przez wystawienie go na działanie promieni słonecznych.

Gdy arkusz jest suchy można go zafarbować na dowolny kolor i ponownie wysuszyć, po czym przyciąć do odpowiednich rozmiarów, aby zrobić notesy, albumy, pudełka, kartki czy ozdoby papierowe. Robi się również na takich arkuszach ozdobne nadruki metodą druku sitowego.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...